Про кузню
З давніх давен землероб і коваль йшли поруч – вони ростили хліб святий на землі-годувальниці. Адже в полі і на обійсті, в лісі і на тартаку (лісопильні), в селі і в місті протягом століть не обходилось без викуваних у кузні серпа і плуга, долота і сокири, підкови і борони, решітки чи завісів. Ковалі вважалися чи не найповажнішими людьми. У випадку відсутності священика їх про сили дати благословення на шлюб молодятам. Про традиції ковальського ремесла Галичини знаходимо неодноразові згадки у численних літописах, хроніках та історії землі Галицької. Крізь віки дійшла майстерність наших пращурів до наших днів. Сьогодні спадкоємці цього ремесла так само успішно продовжують традиції свого народу.
Кузня “Оберіг” – це спеціалізована художня майстерня, яка займається ковкою металу, створенням вітражів, скульптурних і декоративних композицій. Наші майстри дбайливо зберігають традиції старої школи ковалів і створюють різноманітні унікальні ковані вироби – від великих і надійних воріт до мініатюрних прикрас. З повним асортиментом готових робіт, відзеркалюючих різні напрямки мистецтва художньої ковки, Ви можете ознайомитись в нашій галереї ескізів та готових проектів.
“Оберіг- Груп” була заснована у жовтні 2005 року. Від того часу ми спроектували і виконали сотні замовлень як в Україні, так і за її межами – Польщі, Німеччині. Географія замовлень доволі широка: Київ (котеджні містечка і приватні вілли у Кончій Заспі, Осокорках, Петрушках, Козині), вхідна група готелю “Старо” Львів ( навколишні райони, як Брюховичі, Зимна Вода, Рудно, Винники, Оброшино, Наварія, Солонка), Крим. З-поміж найвідоміших проектів кузні у Львові слід виділити насамперед парадний вхід готелю “Швейцарський”, центральний вхід і ліхтарі готелів “Купава” і “Рейкарц”, оздоблення подвір”я готельного комплексу “Купава”, парадний вхід і скульптурна композиція готелю “Цитадель”, вивіску галереї “Зелена канапа”, браму ресторан-клубу “Казанова”, світильники і декоративні елементи цукерні та ресторану “Прага”, “Галицькі витрибенькі”. Приклади майстерності наших ремісників Ви знайдете повсюдно у Львові, Києві, Криму.
В залежності від характеру Вашого замовлення наші спеціалісти можуть також при потребі декорувати ковані вироби вітражами, керамікою, бронзою, склом… Завдяки високій професійності та мистецькому підходу наших спеціалістів, кузня “Оберіг” гарантує високу якість та надійність виконання замовлень. Наші ексклюзивні художні вироби органічно пасуватимуть до Вашого інтер”єру, прикрашатимуть екстер”єр, збагачуватимуть ландшафт Вашого саду. Ми розробимо проект під замовлення і здійснюватимо авторський нагляд виконання та монтування готових виробів.
З 2011 року почалась тісна співпраця з німецьким товариством GIZ в галузі реставрації.
За цей час було відреставровано більше 60 памяток архітектури: статуя “Ощадність”, хрест церкви Миколая, костелу Марії Магдалени, костелу Єзуїтів, святого Климента, опори освітлення проспекту Свободи, вітражі Преображенської церкви, прокуратури Герцена 6, двері поліклініки по вулиці Руській 20, прокуратури та житлових будинків, багато балконів.
Фірма має реставраційну ліцензію. Наші майстри беруть участь в тренінгах, організованих німецьким товариством. За сприяння та постійні співпраці з товариством GIZ та міською радою відреставровано багато пам’яток архітектури.
Львів відіграє важливу культурно-історичну роль в східноєвропейському просторі. В 1998 році центральну частину міста було включено до світової спадщини ЮНЕСКО.
Проте в сфері збереження історичної спадщини існує низка проблем:
- Історичним будівлям роками не приділяли жодної уваги, тому зараз житловий фонд знаходиться в поганому стані.
- Правові умови для технічно правильної реставрації будівель в старій частині міста мають багато недоліків.
- Брак розуміння та знань про обачну реставрацію історичних будівель є часто навіть більшою проблемою, ніж брак фінансових засобів.
- Ми працюємо з управлінням охорони історичного середовища міста Львів.
- Відреставровано більше 60 пам’яток архітектури в центральній частині міста:двері, балкони, решітки, хрести та дахи на соборах і церквах.
Найвідоміші з них:
- дах на церкві Івана Златоустого;
- хрест на костелі Єзуїтів;
- хрест на костелі Марії Магдалени;
- хрести на церкві Миколая;
- опори освітлення проспект Свободи;
- двері каплиці Боїмів;
- вітраж Преображенської церкви.